עורך דין לענייני משפחה- מה חשוב לדעת?

March 23 2023doritr

עורך דין לענייני משפחה הוא עורך דין אשר עוסק במגוון רחב של תחומים הקשורים להקמה, ניהול ופירוק של משפחה. התחומים הללו עוסקים בין היתר בהסכמים בין בני זוג, ניהול מעמד ידועים בציבור, טיפול בצוואות וירושות, ענייני משמורת ואפוטרופסות, ייפוי כוח מתמשך וכמובן ניהול והובלה של הליכי גירושין. הצורך בעורך דין מקצועי ומנוסה אשר מבין בכל הפרטים הקטנים והמורכבים בתחום הוא גדול ביותר. אם אתם תוהים מה חשוב לדעת אודות עורך דין לענייני משפחה, כדאי שתקראו את המאמר הבא.

מתי יש צורך לפנות לשירותיו של עורך דין לענייני משפחה?

על אף שמחלוקות בתוך המשפחה נוצרות מעת לעת וחלופות מאליהן, ישנן נסיבות יוצאת דופן אשר מובילות למתחים במשפחה אשר מסלימים ואינם נפתרים מאליהם ולא פעם בגין זאת יהיה צורך בהתערבות של גורם חיצוני אובייקטיבי. הדבר נכון במיוחד כאשר עוסקים בסכסוכים בעלי משמעויות פיננסיות או אז נוטים קונפליקטים לצאת משליטה ולהגיע גם להתדיינות משפטית מורכבת. במקרים כאלה חשוב ביותר שלכל אחד מהצדדים יהיה ייצוג משפטי איכותי מטעם עורך דין לענייני משפחה אשר יוכל להגן על הזכויות שלהם בהליך משפטי ולסייע למיוצגים שלו במימוש האינטרס שלהם בצורה הטובה ביותר בהליך. עורך דין מעין זה רלוונטי עבור סכסוכי ירושה, עריכת צוואה, הוצאה של צוואה או ירושה לפועל, הוא לא פעם משמש גם מגשר גירושין אשר מלווה זוגות להגיע להסכם גירושין מתאים או במקרים אחרים מייצג את אחד מהצדדים הבוחר בו בהליך גירושין בבית המשפט במידה ולא הושג הסכם גירושין. הוא עוסק בתחום ייפוי כוח מתמשך ורגיל, אפוטרופסות ועוד.

מהו תחום ההכשרה של עורך דין משפחה?

עורך דין משפחה כשמו כן הוא, הוא איש מקצוע בתחום המשפט אשר התמחה בדיני משפחה. עורכי דין לענייני משפחה מספקים שירותי ייעוץ, הכוונה, ליווי וייצוג משפטי במגוון תיקים שונים אשר קשורים להסדרת יחסים זוגיים, הוריים ואפוטרופסות.

הטיפול המשפטי במכלול ההיבטים המשפטיים הנוגעים לניהול התא המשפחתי וקשרי הזוגיות המוסדרים במדינת ישראל מתבצעים באמצעות עורך דין דיני משפחה. בין אם מדובר על סיוע בניסוח הסכמים בין זוגות שמעוניינים להינשא, בניסוח הסכמים בין זוגות ידועים בציבור או בהסדרת גירושין או הפרידה בין זוגות שחלקו משק בית משותף או ילדים משותפים, עורך הדין הוא הכתובת.

כיצד בוחרים עורך דין לענייני משפחה?

כיום ניתן למצוא לא מעט עורכי דין המציעים את שירותיהם בתחום ענייני משפחה ומומחים בכך ועל כן, חשוב ביותר לבחור עורך דין מעין זה במידה ואתם זקוקים לשירותיו בצורה הטובה ביותר. חשוב ביותר שתבדקו איזה עורך דין עוסק באופן ספציפי בתחום שבו אתם זקוקים לשירותיו, כך לדוגמא: אם מדובר על הליך גירושין, עליכם לוודא כי מדובר על עורך דין מקצועי ומנוסה אשר עוסק לא מעט בתחום המדובר וכן, שמציע גם שירות גישור גירושין מקצועי.

Share: