טיפים בטיחותיים לעבודות בגבהים – מה לא סיפרו לנו?

November 12 2023Oded B

עבודה, בין אם מתבצעת בגובה כזה או אחר, יכולה להיות מרגשת, מורכבת ומסוכנת גם יחד. גם עם אמצעי הבטיחות הנכונים, עדיין עלולות להתרחש תאונות חלילה. קראו כאן כדי להקטין את הסיכויים לאירועי בטיחות מסוגים אלו – כל הטיפים החשובים לפניכם.

כמה מילים על חשיבות הציוד הנכון בעבודה

בין אם אתם מקצוענים, ותיקים או מתחילים בתחומי העבודות המתבצעות בגבהים, חשוב להבין את הסיכונים הכרוכים בעבודה מהסוג הזה. בהתאם לסיכונים הכרוכים בסוג העבודה הספציפית שלכם, יש לנקוט בצעדים הדרושים כדי להפחית את הסיכונים השונים. וכאשר מדובר על בטיחות בעבודה, חובה לדבר על ציוד הבטיחות. בין אם אתם משתמשים במערכת קו חיים או בציוד בטיחות מסוג אחר, האבזור הבטיחותי שלכם הוא למעשה קו ההגנה הראשון מפני תאונות בעבודה. לכן, תמיד צריך לבדוק את הציוד לפני השימוש. ודאו שהציוד מאושר כבטיחותי ומתאים לעבודה שעל הפרק, וכן נסו לאתר נזקים כגון בלאי, שחיקה או סדקים.

הכשרה נכונה לעבודות בכל מיני גבהים

ההכשרה המתאימה לפני היציאה לעבודה, הכוללת פעולות שונות בגובה, היא לא רק חשובה אלא קריטית. הבוס שלכם חייב על פי החוק לוודא שאתם מורשים לתפעול ציוד מוגבה, ושיש לכם את ציוד הבטיחות הדרוש עבור העבודה הספציפית שאתם עתידים לבצע. חשוב לזכור, ההכשרה הנכונה מכסה לא רק את הבטיחות האישית שלכם בזמן העבודה, אלא גם את בטיחות האנשים סביבכם. לכן, ודאו שאתם עתידים לפעול בגובה במיקום שבו יש מערכות הגנה מפני נפילה כמו מעקות בטיחות, גובה קווי חיים ו\או רשתות בטיחות.

חשוב לערוך בדיקות סדירות

עוד בנושא של תקינות הציוד שלכם, חשוב תמיד לערוך בדיקות יזומות או קבועות של הציוד ואזור העבודה שלכם. הפעולות האלו עוזרות לזהות סיכונים לפני שהם גורמים לתאונה. לכן, אנחנו ממליצים לבדוק את שטח או אזור העבודה ואת כל המסלולים המוגבהים שיש צורך לעבוד עליהם. באופן כללי, בדיקה שוטפת של הציוד וסביבת העבודה בהחלט מקטינה את הסיכויים לסיכונים שונים בעבודות בגבהים.

החשיבות של תקשורת בעבודה

כאשר עובדים בגובה, הופך להיות יותר ויותר רלוונטי וחשוב לדעת כיצד לתקשר עם סביבת העבודה והעובדים. במילים אחרות, לעולם לא משאירים מישהו בגובה שעובד לבד. בין אם מדובר על מפעילי מנוף, עובדים מקצועיים על במות הרמה, אנשי מקצוע המתקינים גגות סולאריים ועוד, התקשורת בין העובדים בגובה לבין העובדים על הקרקע היא מהותית. למעשה, ברוב העבודות אשר מתבצעות בגובה בד”כ יש גם מקפח אשר נמצא על הקרקע ומנחה את מי שצריך להנחות.

לסיכום, כמה מילים על סדק וניקיון בעבודה

באופן כללי, חשוב לשמור על מקום העבודה נקי ובטוח. במהלך העבודה ובעת סיום היום, תמיד חשוב לוודא שכולם מפנים כלים, חומרים ופסולת שעלולים לגרום לפציעות או נפילות. כמו כן, זכרו תמיד לסמן אזורים שאינם חיוניים לעבודה, כדי למנוע מאנשים להסתובב בטעות באזורים שיש בהם סיכונים שונים. ולבסוף, הימנעו תמיד ממשחקים מיותרים באתרי עבודה. בסופו של יום, אתרי עבודה כשלעצמם הם מסוכנים, לכן חשוב לנסות להקטין את כל הסיכויים לפציעות וחלילה אבדות בנפש.

Share: