כל מה שרציתם לדעת על טיפול הידרותרפיה לכלבים

October 03 2022doritr

כל אדם שאוהב כלבים ומחליט להביא כלב לביתו יודע, כי יחד עם העובדה שהכלב הופך להיות דייר ככל דיירי הבית, הרי שיש לבעליו אחראיות כלפיו. אם הכלב שלכם סובל מבעיות בריאותיות שונות כגון: בצקות בגפיים, צליעה, הפחתת כאבים ועוד, חשוב שתדעו כי ישנם טיפולים שבהחלט יכולים לסייע לו להתמודד בצורה טובה יותר עם הכאבים מהם הוא סובל ולחיות בצורה נעימה ואיכותית יותר. אחד מסוגי הטיפולים הללו הוא: הידרותרפיה לכלבים. מדובר על טיפול שיעיל מאוד עבור כלבים אשר סובלים מכאבים או חולשה או מכלבים אשר מתאוששים לאחר ניתוח אורתופדי כלשהו, כלבים אשר סובלים מבעיות שונות באגן, כלבים אשר סובלים מבעיות בחוט השדרה ועוד.

טיפול הידרותרפיה לכלבים- במה מדובר?

טיפולי הידרותרפיה הם למעשה טיפולים המתבצעים בתוך מים. השהייה במים והטיפול במים מפחיתים את הלחץ על הגפיים כאשר הכלב נמצא במים וכן הנוזלים מתרחקים מהאזור הפגוע של הכלב. מעבר לכך, מדובר על שיטת טיפול שיעילה מאוד לצורך שיפור במערכת הנשימה של הכלב וכלי הדם שלו. יותר קשה לכלב לנשום כאשר הוא מחוץ למים ועל כן, הריאות והלב שלו מצויים תחת מאמץ משמעותי יותר. על כן, הידרותרפיה לכלב יכולה לסייע לו בשיפור הריאות וכלי הדם.

חשוב לדעת כי את טיפולי ההידרותרפיה ניתן למצוא כטיפולים מן השורה גם עבור בני אדם. לא מעט אנשים אשר זקוקים לשיקום בגין תאונה או מחלה כלשהי בוחרים בטיפולים הללו כחלק ממערך השיקום שלהם וכן, הם רלוונטיים עבור ילדים רבים הסובלים מקשיים מוטוריים ועוד.

כיצד מתבצע טיפול הידרותרפיה לכלב

ממש כמו שמטפלים עובדים עם ילדים, כך יש לעבוד כאשר מבצעים טיפולי הידרותרפיה לכלבים. יש ליצור לכלב מוטיבציה באמצעות תמריצים שונים שיוצגו לו במהלך הטיפול. הכלב שיראה את התמריצים ישתף פעולה עם המטפל. מומלץ מאוד שבעליו של הכלב יהיו נוכחים בטיפול שכן, הדבר יעניק לכלב תחושת ביטחון. כמובן שחשוב מאוד לבנות לכלב תוכנית טיפול המתאימה בהתאם לגודל הכלב, סוג הכלב, סוג הפציעה שהוא סובל ממנה ועוד. טיפולים מעין אלה יכולים להיות רלוונטיים מאוד גם לכלבים שסובלים מטראומה, דלקת פרקים ואפילו לכלבים שסובלים מבעיות התנהגות.

היכן ניתן לבצע טיפולי הידרותרפיה לכלבים?

אם הכלב שלכם עבר פציעה כלשהי או ניתוח והוא זקוק לשיקום, כיום תוכלו לבחור בפנסיון כלבים המציע מגוון רחב של מטפלים לכלבים, מאלף כלבים ועוד, אשר יציעו לכלב תוכנית טיפולים מתאימה למצבו. בין היתר הוא יקבל גם טיפולי הידרותרפיה לכלבים. המטפל יתאים את הטיפול למצבו הרפואי של הכלב והטיפול יתבצע במים חמימים ונעימים. גם לכלבים שיש בעיית התנהגות, הטיפול המדובר יכול לסייע להם שכן, הוא יכול להרגיע אותם ולהעניק להם תחושת שליטה. חשוב לציין כי טיפולי הידרותרפיה מתאימים לכלבים כל גודל ומכל סוג. לא מעט כלבים מבוגרים יוכלו להאריך ימים לאחר טיפולים שכאלה ולקבל הקלה משמעותית לכאבים שהם סובלים מהם מפאת גילם. הטיפול מעניק לכלב גמישות יתר בשרירים ובמפרקים וכן מונע בעיות רפואיות בעתיד.

 

Share: