הקשר בין סוכרת לבעיות ברגליים ואיך אורטופדיה יכולה לעזור בנושא

October 07 2022doritr

מחלת הסכרת נחשבת לאחת האויבות הבריאותיות הגדולות ביותר. הסובלים מסוכרת יודעים שמדובר על מאבק לא פשוט ובעיקר מתמשך במחלה המדובר. סוכרת למעשה מהווה הפרעה בייצור האינסולין בגוף והמחלה באה לידי ביטוי במגוון רחב של סימפטומים כגון: יובש בפה, זיהומים בעור, עייפות מתמשכת, רעב ואחת התסמינים הבולטים הוא גם הפרעות בכפות הרגליים.

מה הקשר בין סוכרת לנזק לכפות הרגליים?

למעשה, נוירופתיה סוכרתית מקושרת לנזק עצבי בכפות הרגליים ובשל כך החולים עשויים לחוש כאב חד בכפות הרגליים, עקצוצים, בעיות בזרימת הדם וכן לסבול מהתפתחות של כיבים, פצעים ועוד סימנים מטרידים שמהווים תמרורי אזהרה לכך שקיימת בעיה חמורה. החשש הגדול, מעבר לבעיות בטווח התנועה וכן הכאבים שחולי סוכרת סובלים מהם ברגליים הוא שהסוכרת תוביל למצב של קטיעת כפות הרגליים ועל כן, חשוב לשמור עד כמה שניתן על הרגליים ולקחת בחשבון שיש אנשים חולים בסוכרת אשר אינם מרגישים שיש להם בעיה כלשהי ברגל עד שהם מאבדים תחושה. חשוב לדעת כי לא תמיד יופיעו פצעים או סימנים פיזיים לבעיה ולכן מאוד חשוב לשים לב ולהגן על כפות הרגליים כטיפול מנע.

כיצד ניתן לנהל את מחלת הסוכרת בצורה נכונה?

הדבר החשוב ביותר הוא למעשה להבין כי סוכרת היא מחלה שיש לנהל, לעקוב ולפקח אחריה וזאת בכדי למנוע החמרה במצב. בין אם מדובר על בדיקת דם יומית שמהווה מעקב אחר המדדים, בין אם מדובר על נטילת תרופות למיניהן, בין אם מדובר על שמירה על תזונה איכותית ובריאה אשר שמה דגש על מזונות שמותר לאדם סוכרתי ולצרוך ומניעת מזונות שפחות בריאים לו או שילובם במינון נמוך בתזונה, בין אם מדובר על שילוב של פעילות גופנית בכדי לשמור על אספקת דם תקינה לרגליים ובכלל בגוף ובין אם מדובר על רכישת נעליים לסוכרתיים איכותיות המותאמות לכפות הרגליים של האדם בצורה מדויקת ועוד.

כיצד נעליים אורתופדיות יכולות לסייע לחולי סוכרת?

חשוב להבין כי כפות הרגליים של אדם שסובל מסוכרת מועדות לפגיעה ועל כן, יש לשמור עליהן, בין אם באמצעות תכשירים ייעודיים אשר מגינים על כפות הרגליים מנזקים שונים מבלי לסתום את הנקבוביות, בין אם בחבישת גרביים ייעודיות לרגליים סוכרתיות שלמעשה מנדפות זיעה ועוד. נעליים אורתופדיות יכולות לסייע מאוד לסובלים ממחלה זאת וזאת בשל העובדה שהן מתוכננות בצורה שנועדה להפחית עומס על כף הרגל, במיוחד בנקודות לחץ, לווסת את הלחץ ולאוורר את הרגל ובד בבד, לתמוך ברגל במהלך תנועה. מרבית הנעליים שמיועדות לסוכרתיים מבוססות על חומר רך ללא תפרים בולטים ועל קפיצים נמתחים אשר מסייעים בשחרור נקודות לחץ. מרבית הנעליים רחבות במיוחד ובעלות סוליות נוחות וזאת לצורך שיפור התנועה של כף הרגל.

אם אתם מחפשים נעליים אונליין המיועדות לסוכרתיים, חשוב שתבחרו את החנות הטובה ביותר עבור נעליים אלה, אשר ידוע כי ניתן למצוא בה נעליים איכותיות המותאמות לחולי סוכרת בכל היבט אפשרי.

Share: