מדריך למצבות

October 01 2022spiderus_admin

כאשר מאבדים אדם אהוב ויקר שהלך לעולמו, מדובר על תקופה לא קלה כלל. לא משנה אם מדובר על קרוב משפחה, חבר או שכן קרוב, הרי שהתקופה לאחר פטירתו של האדם היא תקופת אבל לא פשוטה. לאחר ההלוויה והשבעה, יש צורך לבחור מצבה עבור האדם, שתהיה מוכנה עד השלושים לפטירתו. בחירת מצבה היא לא דבר פשוט ובכדי להקל את התהליך המדובר על כל אדם, חשוב להגיע מראש לקבלן מצבות אמין, מקצועי אשר יוכל לסייע לכם לבצע את הבחירה הנכונה של מצבה שתכבד את יקירכם.

מיהו קבלן מצבות?

קבלן מצבות הוא איש מקצוע שתפקידו הוא לסייע לבני המשפחה של הנפטר לקבל את ההחלטה הנגונה לגבי המצבה תוך כדאי שהוא לוקח בחשבון את הצרכים של המשפחה בהיבטים שונים לרבות בהיבט התקציב העומד על הפרק עבור המצבה. קבלן מצבות טוב הוא קבלן שמצליח להתאים סוג וסגנון של מצבה בהתאם למה שסיפרו בני המשפחה על הנפטר ולקלוע בצורה הטובה ביותר לטעמם ורצונם. הוא זה שמסייע לבני המשפחה לבחור את החומר שממנו תהיה עשויה המצבה, את הגוון שלה, את הכיתוב שהיא תכיל ועוד. כמו כן, עליו להנחות את בני המשפחה לגבי הכללים אשר קיימים בבית העלמין שבו נקבר הנפטר אודות סוג מצבות שמותר להכניס אליהן. על קבלן המצבות להפגין רגישות רבה למצבם של בני המשפחה, סבלנות ואמפטיה ולהבין כי הם מחפשים את הדרך הטובה ביותר להנציח את האדם על ידי האבן שתונח על קברו.

 כיצד תבחרו קבלן מצבות בראשון לציון?

אם אתם מחפשים קבלן מצבות בראשון לציון, עליכם לשים דגש על כמה דברים חשובים טרם אתם בוחרים את הקבלן הרלוונטי לכם: ראשית כל, עליכם לבדוק מהו הניסיון שיש לקבלן המצבות בתחום. חשוב מאוד שהוא יסייע לכם להבין מה ההבדל בין סוגי האבנים השונות ואיזה אבן תתאים ביותר לצרכים שלכם וכמובן לתקציב העומד על הפרק.

מעבר לכך, חשוב מאוד לשאול את קבלן המצבות שאלות שונות שיעידו על הניסיון שלו ועל היכולות שלו לסייע לכם בבחירת המצבה הנכונה. כדאי מאוד להתייעץ אתו בקשר למה לכתוב על המצבה, האם כדאי לשלב גם ציטוט כלשהו או מילים אישיות מעבר למה שחשוב לכתוב שזה כמובן שמו של הנפטר, יום לידתו ויום פטירתו.

כדאי לבקש מקבלן המצבות את תיק העבודות שלו וזאת בכדי להתרשם ממצבות שונות שהכין ולקבל גם רעיונות לגבי המצבה אשר יכולה להתאים.

מעבר לכך, חשוב לבחור בקבלן מצבות אשר המליצו עליכם וידוע כי הוא אדם אדיב, רגיש, סבלני ואמפטי. קבלן מצבות חייב להיות מנוסה ומקצועי בתחום על מנת לבנות את המצבה המתאימה ביותר לצרכים שלכם, אך בד בבד, הוא חייב להבין את הסיטואציה הקשה שבה עומדים הקרובים של הנפטר במעמד בחירת המצבה, להכיל את כאבם ולנהוג עימם ברגישות.

Share: