איך לבחור את קבלן האיטום הטוב ביותר?

September 23 2022doritr

ניתן למצוא כיום לא מעט קבלני איטום בישראל, אך חשוב מאוד לדעת כי לא כל הקבלנים מוסמכים לעסוק בכל עבודת איטום באשר היא. בחירת קבלן איטום לא מספיק מקצועי ומנוסה בתחום סוג האיטום שאתם מעוניינים ליישם, יכולה ליצור לכם בזבוז כסף וזמן ובעיקר לגרום לכם לעוגמת נפש ולכן, חשוב מאוד לדעת כיצד בוחרים בצורה הטובה ביותר קבלן איטום. במאמר הבא תקבלו את כל המידע אודות כיצד לבחור קבלן איטום בצורה הטובה ביותר, על מנת שעבודת האיטום הנדרשת לכם תתבצע בצורה מדויקת ואיכותית.

כיצד תדעו שמדובר על קבלן איטום מקצועי?

מלבד העובדה שקבלני איטום מחויבים בתעודות וכן באישורים מורשים, הרי שקבלן איטום מקצועי יהיה איש מקצוע בעל הבנה רחבת היקף במגוון רחב של חומרי איטום, כאשר הוא יודע כיצד ליישם כל סוג של חומר בצורה הטובה ביותר. בין חומרי האיטום ניתן למצוא כיום: זפת חמה, יריעות ביטומניות, חומרים פולימריים ואלסטומריים, חומרי איטום אקריליים וסיליקטיים ועוד. מעבר לכך קבלן איטום מקצועי ידע כיצד ליישם כל חומר איטום על כל סוג גג בצורה הטובה ביותר. קבלן איטום מקצועי ידע בין היתר כיצד לבצע זיפות גגות, בידוד תרמי ואקוסטי, איטום מרתפים בריכות ומרפסות, איטום של סדקים ותפרי התשפטות, בידוד ואיטום של קירות, חדרי אמבטיה ועוד.

טיפים לבחירת קבלן איטום

הנה כמה טיפים חשובים אשר יסייעו לכם לבחור קבלן איטום מקצועי בצורה הטובה ביותר:

ראשית כל, בדקו כי לקבלן האיטום יש ותק בתחום, כאשר כדאי מאוד שיהיה לו ותק של לפחות 5 שנים בתחום.

בדקו את הפרטים האישיים והכתובת של הקבלן לפני תחילת ההתקשרת אתו וזאת בכדי שתדעו למי לפנות במידה ותגלו כשל כלשהו באיטום.

חשוב מאוד לוודא כי לקבלן יש תעודות וכן הסמכות כגון: אוטם מורשה, ממכון התקנים, קבלן רשום ברשת הקבלנים וכן תעודת הסכמה לעבודה בגובה.

חשוב לבדוק האם קבלן האיטום יודע כיצד להתאים חומרי איטום נכונים לסוג האיטום הדרוש, בין אם מדובר על איטום גגות, איטום קירות או כל סוג של איטום אחר, כדאי שתבדקו ממנו שיסביר לכם כיצד הוא עתיד לבצע את האיטום ומדוע הוא בוחר להשתמש דווקא בחומרים שהוא בחר בהם.

איש מקצוע איכותי ומורשה שהוא גם קבלן איטום וגם יועץ איטום ידע כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר עם כל אתגר הניצב לפניו בתחום האיטום.
להלן מספר טיפים חשובים אשר יעזור לכם לבחור קבלן איטום מקצועי כך שבסיום עבודתו לא תצטרכו לדאוג מרטיבות או נזקים ותהיו מוגנים לאורך שנים:

טיפים לאיטום נכון של גגות

בכדי שתהליך האיטום יתבצע בצורה הטובה ביותר, חשוב מאוד להקפיד על כמה דברים: ראשית כל, על הקבלן להגיע לגג באופן אישי ולבדוק אותו. כמו כן, עליו למדוד את השטח של הגג וזאת בכדי להימנע מוויכוחים הנוגעים לתשלום על כמות חומרי גלם או גודל השטח שהוא אוטם. בכדי לוודא שהגג אטום באמת לאחר שמתבצעת עבודת האיטום יש צורך להציף אותו ל48 שעות לפחות. חשוב לדעת כי כל עבודת איטום חייבת להיות מלווה באחראיות, כאשר פרק הזמן המקובל לאחראיות זאת הוא 10 שנים. חשוב מאוד לוודא כי האחראיות חתומה על ידי מבצע האיטום או החברה. בנוסף לכך חשוב מאוד לוודא שהקבלן ישמור על הרכוש הקיים סביבו בתהליך ביצוע האיטום.

 

Share: