10 טיפים לבחירת המזגן הנכון

September 18 2022spiderus_admin

הקיץ הישראלי ידוע בכך שהוא חם ולח מאוד. שהייה במקום לא ממוזג מהווה סבל של ממש עבור רבים. על כן, אם בביתכם או בבית העסק שלכם עדיין אין מערכת מיזוג אוויר איכותית התואמת לחלל באופן מדויק, זה הזמן שלכם להתקין את המזגן הנכון. אם אתם תוהים כיצד בוחרים את המזגן הנכון בהתאם לכל חלל, כדאי שתקראו את המאמר הבא.

כיצד בוחרים את המזגן הטוב ביותר?

אם אתם מחפשים מערכת מיזוג אוויר איכותית שתתאים לחלל שבו היא מותקנת באופן פנומנלי, הנה כמה טיפים שיסייעו לכם:

  1. עליכם לשאול את עצמכם את השאלות הנכונות לגבי החלל. האם אתם מעוניינים לרכוש מזגן עילי עבור חדר ספציפי? האם אתם זקוקים למיזוג אוויר לדירה שלה או לבית שלם? מהם התנאים במתחם הממוזג לרבות השטח, הגובה, כיווני האוויר, הקומה שבה הוא מצוי, הטמפרטורה ביום ובלילה ועוד. מדובר על שאלות חשובות מאוד שבהתאם לתשובות עליהן תוכלו לבחור מערכת מיזוג אוויר המתאימה לחלל. יועץ מיזוג אוויר יכול לסייע לכם בשלב זה לדייק את השאלות ולשאול את השאלות הנכונות.
  2. עליכם להגדיר את הביצועים הנדרשים ממערכת מיזוג האוויר מבחינת תפוקות, עוצמה ואנרגיה. אם בעבר היו מודדים את המזגן בכוחות סוס, הרי שכיום מדובר על נתון הרבה פחות רלוונטי וזאת בשל העובדה כי ישנן טכנולוגיות כיום שבאמצעותן ניתן לייצור מנועים שיש להם פחות כוסות סוס אבל יותר תפוקות. כיום מזגנים בעיצוב קומפקטי מספקים תפוקות גדולות יותר ממזגני ענק.
  3. חשוב מאוד לבדוק מהי הטכנולוגיה של המזגן. מזגן חדש הוא מוצר טכנולוגי לכל עניין וגם בתחום מיזוג האוויר נכנסו בשנים האחרונות טכנולוגיות מתקדמות וחדשות פורצות דרך אשר מאפשרות להפעיל את המזגן אפילו באמצעות אפליקציה ייעודית ועל כן, חשוב לבדוק איזה טכנולוגיה של מזגן תתאים לכם ביותר.
  4. כדאי מאוד שתבחנו את הפונקציונאליות של המזגן גם עבור קירור בקיץ וגם עבור חימום בחורף. כיום ישנם מזגנים מתקדמים מאוד אשר מאפשרים לחמם את החלל בחורף בצורה יעילה וחסכונית מאוד.
  5. חשוב מאוד להכיר את מגוון התכונות האפשריות של מזגנים כיום ובסופו של דבר לבחור במזגן שיתאים לצרכים שלכם בצורה מדויקת. ניתן להתאים את המזגן באופן אישי מבחינת השליטה והתפעול שבו.
  6. לא מעט אנשים מתלבטים לגבי סוג מזגן כגון: מזגן דירתי, מפוצל או מולטי. באופן כללי מזגנים מפוצלים מתאימים בעיקר לחדקים קומפקטיים ולשטחים בינוניים. המזגן העילי מצוי במיקום גבוה יותר בחלל והוא לא תופס שטח רצפה וכן מאפשר הפעלה אינדיבידואלית, אולם חשוב לדעת כי בשל במבנה שלו יש לו מגבלה מבחינת פיזור האוויר בחללים גדולים יותר. לדירות גדולות וחללים גדולים הפתרון המתאים הוא מזגן מתועל.
  7. התקציב העומד על הפרק לצורך רכישת המזגן הוא גם פרמטר שיש לקחת בחשבון. התקציב צריך לכלול את המחיר של המזגן, ההובלה וההתקנה שלו. חשוב לזכור כי מערכת מיזוג אוויר מהווה חלק מהתשתיות של הבית ואמורה לשרת אתכם לשנים רבות ולכן, לא תמיד המחיר הזול הוא הדבר החכם ביותר.
  8. כמובן שחשוב מאוד לבדוק שיש אחראיות למזגן שרוכשים וכן שהשירות המוצע לכם מטעם החברה שרכשתם ממנה את המזגן הוא שירות טוב ומקצועי.
  9. טיפ חשוב נוסף הוא כמובן התחזוקה והטיפול במזגן. חשוב מאוד לבחור במזגן שהתחזוקה שלו וכן הטיפול שלו לא יהיו מורכבים מדי.
  10. הטיפ הטוב ביותר כאמור הוא לבחור יועץ מיזוג אוויר מקצועי ואיכותי שיסייע לכם לבחור את המזגן המתאים ביותר לכל מבנה באשר הוא.
Share: